دسته‌بندی نشده

استایل کژوال چیست؟

معرفی استایل کژوال

مشخصه اصلی استایل کژوال این است که می‌تواند به فرد احساس آرامش و راحتی بسیاری دهد، از همین رو در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. استایل کژوال در واقع همان پوشیدن لباس‌های راحتی و غیررسمی است که از اوایل دهه 1920 در آمریکا وارد زندگی مردم شد. به‌طور کلی استایل کژوال را می‌توان استفاده از لباس‌های راحت و آزادتر دانست که برای تمام افراد با هر جنسیتی برای امور روزمره مناسب است. مجموعه ربری آنلاین در این مقاله سعی دارد این استایل را به‌گونه‌ای توضیح دهد که شما استایل کژوال را بشناسید، پس با ما همراه باشید؛

استایل کژوال چیست؟

استایل کژوال به ستی گفته می‌شود که می‌توان در روزمره خود از آن استفاده کرد. این سبک  به راحتی با دیگر لباس‌ها قابل استفاده است. به بیان دیگر استایل کژوال انواع مختلفی از لباس‌های غیررسمی و راحت است که به سبک‌های جذاب مختلفی تقسیم می‌شود. توجه داشته باشید که اگرچه استایل کژوال غیررسمی، راحت و آزاد است اما نباید آن را با یک استایل شلخته و نامنظم یکی دانست. درواقع این نکته را فراموش نکنید که هر لباس راحتی نمی‌تواند جز استایل کژوال محسوب شود.

انواع استایل کژوال

استایل کژوال برای مهمانی

در مهمانی‌ها می‌توانید از استایل کژوال استفاده کنید، به خصوص اگر قصد رفتن به یک مهمانی دوستانه را دارید می‌توانید یک استایل کژوال داشته باشید. استفاده از سرهمی‌، شلوارهای جین و شومیزهای راحت به همراه یک اسکارف نخی می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد.

استایل کژوال برای محل کار

برای داشتن به یک استایل کژوال مناسب برای محل کار می‌توانید از یک شلوار پارچه‌ای یا شلوار جین همراه یک شومیز یا مانتوی راحت استفاده کنید. همچنین، برای کامل کردن این استایل و حمل وسایل خود یک کیف کراس بادی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. البته توصیه می‌شود از رنگ‌ها، طرح‌ها و پارچه‌هایی استفاده کنید که با محیط کاری شما سازگار است.

استایل کژوال روزمره

هنگام انجام کارهای روزمره، مانند پاساژگردی، قرارهای دوستانه و… می‌توانید از استایل کژوال استفاده کنید. برای داشتن یک استایل کژوال می‌توانید از لباس‌های راحت مانند شلوار جین، شلوار پارچه‌ای، سوییشرت‌ و کفش‌های سبک و راحت مانند بوت‌های کژوال استفاده کنید.

رنگ‌های مناسب برای استایل کژوال

رنگ‌های مناسب این استایل به سلیقه شخص و نوع فرم صورت و رنگ پوست افراد بستگی دارد، اما برخی رنگ‌ها به‌عنوان رنگ‌های پایه استایل کژوال شناخته می‌شوند؛ برای مثال، رنگ‌های خاکستری، سفید، قهوه‌ای، نوک مدادی، آبی کم‌رنگ، زرد، سبز روشن، آبی آسمانی و صورتی رنگ‌های مناسب برای استایل کژوال هستند.

اهمیت فرم بدن در استایل کژوال

همان‌طور که اشاره شد توجه به فرم بدن، رنگ پوست، جنس پارچه و موقعیتی که قرار است برای آن یک ست را انتخاب کنید، اصلی‌ترین معیارهای انتخاب استایل کژوال هستند. یکی از مهمترین و با اهمیت‌ترین موارد فرم بدن افراد در سبک استایل کژوال است. در واقع فرم بدن افراد در انتخاب هر سبک و استایلی بسیار مهم است. در تیپ کژوال نیز این امر اهمیت دارد. از همین رو در ادامه با انواع فرم بدن آشنا خواهیم شد:

  • فرم بدن سیبی شکل: به این صورت که شانه‌ها و سینه‌های فرد بزرگ هستند و کمر به نسبت آنها باریک‌تر است. برای این اندام باید لباسی انتخاب کرد که پایین‌تنه را بلند و کشیده و کمر را پهن‌تر نشان دهد. مانند بستن کمربند در بالای کمر بر روی یک پیراهن بلند.
  • فرم بدن گلابی شکل: این افراد باسن و ران‌های بزرگ دارند. لباس مناسب چنین خانم‌هایی دامن‌ راسته بالای زانو، یا پیراهن با یقه‌های مربعی است.
  • فرم بدن مستطیلی: این دسته از خانم‌ها سایز شانه‌ها، کمر و شکم‌شان با هم برابر بوده و بهتر است از لباس یقه گرد استفاده کنند.
  • فرم بدن ساعت شنی: این بانوان کمر باریک، سینه و باسن بزرگ دارند. لباس مناسب چنین اندام معمولا، لباس‌های چسبان است.
  • فرم بدن مثلثی: خانم‌هایی را شامل می‌شود که سینه و شانه‌های بزرگ و کمری باریک دارند. این افراد بهتر است لباس‌هایی که کمر بلند دارد یا پیراهن‌هایی که دامن کلوش دارد استفاده کنند.

چهار نکته طلایی درباره استایل کژوال

  • پوشیدن لباس‌ مناسب: توصیه می‌شود برای داشتن یک استایل کژوال، از لباس‌های راحت، آزاد و در عین حال شیک مانند شلوار جین، شلوار پارچه‌ای، تیشرت‌های نخی و مینی اسکارف‌ کج‌راه استفاده کنید.
  • استفاده از کفش‌ مناسب: استفاده از کفش‌های راحت و مناسب برای استایل کژوال، مانند صندل‌ها، کتونی و کفش اسنیکر زنانه بسیار مهم است.
  • استفاده اندک از اکسسوری: در استایل کژوال بهتر است از اکسسوری‌های مینیمال و به تعداد کم استفاده کنید.
  • حفظ تعادل در پوشش: توصیه می‌شود در استایل کژوال، همواره تعادل لباس‌هایتان را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *