نمایش 1–12 از 40 نتیجه

اسکارف نخی

روسری‌ و اسکارف نخی یکی از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین انواع روسری هستند. از این مدل اسکارف دخترانه می‌توان در تمام فصول استفاده کرد و از آنجا که به دلیل نخی بودن، بر روی سر و یا دور گردن لیز نمی‌خورد، معمولا برای استفاده‌ روزمره طرفداران بیشتری دارد.

روسری نخی مزایای بسیاری دارد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روسری نخی معمولا از پارچه تمام پنبه تولید می‌شود و از آنجا که از پنبه خالص تهیه شده، ضد حساسیت بوده و هیچ آسیبی به پوست و موی بانوان وارد نمی‌کند. چرا که در تولید این مدل اسکارف از الیاف طبیعی استفاده شده است.
  • این مدل روسری بسیار نرم، لطیف و راحت بوده و علاوه بر تنوع طرح و رنگ بالایی که دارد به دلیل داشتن فیلتر طبیعی در پارچه‌های نخی، از ورود گرد و غبار، گرمای آفتاب و رطوبت هوا جلوگیری می‌کند اما به خوبی هوا را از خود عبور می‌دهد.
  • اسکارف نخی به راحتی بر روی مو تنظیم می‌شود و لیز نمی‌خورد، همین موضوع باعث شده از این نوع اسکارف برای مدل‌های مختلف بستن روسری استفاده شود.
  • روسری نخی بسیار سبک بوده و به همین دلیل برای استفاده روزمره و محل کار مناسب است.
  • روسری و اسکارف نخی به دلیل تنوع طرح و رنگی که دارند به راحتی با بیشتر استایل‌ها ست شده و با پارچه‌های دیگری مانند کرپ و ساتن به خوبی هماهنگ می‌شود. علاوه بر این، با انتخاب طرح مناسب روسری نخی، می‌توانید استایل اسپرت و یا نیمه رسمی خلق کنید.
  • روسری نخی محدودیت سنی نداشته و تمام بانوان در هر رده سنتی که هستند، می‌توانند از این مدل اسکارف استفاده کنند.

البته اسکارف نخی معایبی مانند شل شدن نخ روسری در طولانی‌مدت و زود چروک شدن اسکارف را نیز دارد. از همین رو اگر دوست دارید روسری و اسکارف نخی شما همیشه مانند روز اول باشد، بهتر است هنگام شستن آن برخی نکات را رعایت کنید.

نکته‌ای که هنگام خرید یک روسری نخی اهمیت دارد، جنس آن است. در واقع از آنجا که قیمت پارچه نخ بیشتر از دیگر الیاف بوده و روسری نخی قیمت بالاتری دارد، در برخی موارد ممکن است فروشنده یک روسری که بیشتر الیاف آن از پلی‌استر است را به جای یک روسری نخی به شما ارایه دهد. از همین رو بهتر است با راه‌های تشخیص جنس روسری نخی آشنا شوید. اولین راه این است که مقداری از پارچه اسکارف را چند ثانیه در مشت خود قرار دهید. اگر آن قسمت روسری چروک شد یعنی جنس آن از نخ است، در غیر این صورت جنس آن پلی‌استر است. یک راه دیگر این است که روسری را سر کنید و پس از چند لحظه از روی سر خود بردارید. اگر موهای شما همراه روسری بلند شد یعنی در الیاف اسکارف پلی‌استر وجود دارد. راه دیگر این است که پارچه روسری را لمس کرده و لطافت آن را احساس کنید، نخ پنبه کاملا لطیف است.

از همین رو توصیه می‌شود برای خرید روسری و اسکارف نخی به سراغ مجموعه‌هایی مانند ربری آنلاین بروید که علاوه بر خوشنامی، طرح‌ها و مدل‌های مختلف روسری نخی نیز تولید و در دسترس مشتری قرار می‌دهند.