تاریخچه برند ربری

در سال ۱۳۸۳ مهدی ربیعی تصمیم گرفت برای افزایش درآمد و توسعه کسب‌وکارش، با تغییر کاربری، مغازه کوچک پدرش را متحول کند. از همین رو از پسران خود، یاسر و احسان دعوت کرد تا با ذهن جوان و خلاق‌شان در این مسیر پدر را همراهی کنند.

آنها از همان ابتدا رویای راه‌اندازی کسب‌وکاری بزرگ را در سر داشتند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتند به صورت حرفه‌ای کار را آغاز کنند. بعد از بررسی‌ها و گذراندن دوره‌های تخصصی مختلف یاسر ربیعی مسوولیت دپارتمان شال و روسری و احسان ربیعی مسوولیت دپارتمان عطر و ادکلن را بر عهده گرفتند و با نام شکلات، گالری کوچک خود را راه‌اندازی کردند. پس از ۵ سال فعالیت، در سال 1388 تصمیم گرفتند تغییراتی در ظاهر گالری خود بدهند تا شکلی مدرن‌تر و مشتری‌پسندتر به ظاهر این مغازه کوچک بدهند.

سال ۱۳۹۰ بود که یاسر ربیعی، برای انتقال حس خاص بودن به مشتریان گالری شکلات، تصمیم به تولید شال‌های دستی خاص به صورت محدود گرفت که با استقبال بی‌نظیری از سوی مشتریان روبه‌رو شد. از آن سال به بعد در مجموعه شکلات طراحی و تولید شال‌ با دست به یک لاین تخصصی تبدیل شده است.

یک سال بعد یعنی سال 1391، برای گالری شکلات سال ویژه‌ای بود، چرا که در این سال برای جذب و رضایت بیشتر مشتریان باشگاه مشتریان شکلات راه‌اندازی شد. برادران ربیعی با کمک یکدیگر باشگاه مشتریان را توسعه دادند و اکنون بیش از 7 هزار عضو فعال را در باشگاه مشتریان خود ثبت کرده‌اند.

برادران ربیعی سرانجام در سال ۱۴۰۱ پس از 18 سال فعالیت برند تولیدی خود را با نام رَبِری ‌ثبت کردند. یاسر ربیعی از همان سال تمام طرح‌های روسری‌ها و محصولات تولید شده در برند رَبِری را انحصاری کرد. این جوان خوش ذوق برای آنکه ثابت کند از تغییر نمی‌ترسد، خط تولید کیف‌های چرم دست‌دوز، دستمال گردن و سایر اکسسوری‌ها را نیز با طراحی انحصاری به مجموعه اضافه کرد.

اکنون برند ربری محصولات متنوعی را طراحی و تولید کرده و در شعبه شکلات در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. اما این برای برادران ربیعی تنها یک نقطه آغاز است…